Część z poniższych stwierdzeń brzmi znajomo?

  • Nie cieszy Cię to, co dzieje się obecnie.
  • Masz wrażenie, że nie masz wpływu na nic w swoim życiu.
  • Czujesz ciągłe przygnębienie, przytłoczenie.
  • Miewasz wybuchy złości, po których czujesz się winna.
  • Bywasz wiecznie zmęczona i wciąż odkładasz swoje plany, marzenia na później.
  • Masz trudność w określeniu, czego właściwie chcesz od życia.
  • Podejmujesz się wielu działań, które porzucasz niedokończone.
  • Prowadzisz w głowie nieustanny dialog, w którym obrzucasz się wyzwiskami i ocenami.

Pozwól, że zabiorę Cię w podróż do innego życia. Jeżeli lubisz filmowe porównania, to powiem Ci, że bliżej nam będzie do podróży w stylu Hobbita niż Harrego Pottera, więc może ona trochę potrwać. Ale to daje nam czas, gdy będziesz mogła po prostu się wygadać komuś, kto akceptuje Cię taką, jaką jesteś – bez oceniania czy doradzania wtedy, gdy potrzebujesz po prostu obecności, zrozumienia i bycia zauważoną, wysłuchaną.

Sama również sporo podróżuję i wiem jak ważne jest odpowiednie spakowanie się. Dlatego zachęcę Cię do przyjrzenia się, co w tym momencie niesiesz w swoim życiowym plecaku. Jakie myśli o sobie i otaczającym Cię świecie, jakie wspomnienia, schematy, niedokończone sprawy, lęki ciążą Ci i przeszkadzają w cieszeniu się z wędrówki, zalegając wciąż na dnie plecaka. Odłożymy to, co Ci dłużej nie służy. Sprawdzimy, czy nie warto wymienić niektórych przekonań na bardziej wspierające.

Jestem pewna, że podczas przeglądu plecaka, odkryjemy również prawdziwe perełki! Bo masz w sobie ukryte skarby. To Twoje mocne strony, talenty, umiejętności, które warto zauważyć, wzmocnić i rozwinąć, abyś mogła odczuwać więcej satysfakcji i lekkości, realizując się w swojej strefie geniuszu. Uwierz mi, masz ją! Tylko czeka, abyś w końcu ją dostrzegła.

Pokażę Ci codzienne rytuały życiowego podróżnika, które pomogą Ci w przygotowaniu się do wędrówki. Są czasem takie odcinki drogi, które będą wystawiały na próbę Twoje zaangażowanie, odwagę, umiejętności. Te rytuały wzmocnią nie tyle mięśnie, co Twojego ducha, abyś mogła stawić czoła wszystkim życiowym wyzwaniom.

I najważniejsza sprawa, choć nie zawsze taka oczywista: wyznaczysz na mapie kierunek, w którym chcesz podążać. Nauczę Cię korzystać przy tym z kompasu Twoich wartości i emocji, jakości których chcesz doświadczać w życiu. Dalej zaplanujemy trasę. Bo wiesz… Kiedy szłam do Santiago de Compostela mogłam wybrać wiele dróg, ale chciałam iść brzegiem oceanu, więc wybrałam dłuższą trasę. Od Ciebie zależy, którędy pójdziemy. Zrobię, co w mojej mocy, by cieszył Cię każdy kilometr.

Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą

– powiedzenie buddyjskie –

A ja? Wyruszę z Tobą w drogę. Będę Cię uważnie słuchać, wspierać, porządkować plecak, praktykować rytuały, uczyć nowych umiejętności, wyznaczać trasę na mapie, ale w pewnym momencie, niczym Gandalf, wycofam się delikatnie, dając Ci wyjść naprzeciw przygodzie Twojego życia

Będziesz na to gotowa, a mnie zawsze będziesz mogła znaleźć na Ścieżce Wilczycy.

W jaką podróż możemy się wybrać razem?

Jesteś zainteresowana? A może masz pytania?

Napisz do mnie na: aleksandra@sciezkawilczycy.pl

Nazywam się OlaJestem wagabungą (podróżującą, wędrującą duszą), przewodniczką na Ścieżce Wilczycy.

Pomagam kobietom odnaleźć ich wilczą duszę – obudzić siebie wolną i autentyczną, bez lęków, wpadania w depresyjne nastroje i poczucia bycia nie dość dobrą, by prowadziły życie, o którym marzą, zgodnie ze swoimi wartościami i najgłębszymi pragnieniami.

Fascynuje mnie zagadnienie regulacji emocji i osiąganie dobrostanu. Swoją wiedzą, doświadczeniami i refleksjami dzielę się na blogu sciezkawilczycy.pl. Nagrywam również Soulcast. Księżycowy Podcast dla Kobiet.

Jestem facylitatorem grup Family Connections™. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno – Behawioralnej. Jesienią tego roku bronię tytułu magistra psychologii o specjalności: Psychologia kliniczna i zdrowia na Uniwersytecie Humanistyczno – Społecznym SWPS w Warszawie.

Co mówią o pracy ze mną?

Dominika

Gdy z nią rozmawiam, czuję, że rozmawiam ze sobą, że to rzeczywiście JA rozwiązuję problemy. Słyszę siebie, swoje myśli. Ola nie ocenia – ani negatywnie, ani pozytywnie. Słucha i zadaje pytania, które kierują moje myśli w stronę rzeczywistych problemów i skutecznych rozwiązań.

Ela

Dzisiejszy dzień był mniej optymistyczny, jednak wiedziałam już, co robić, czemu się przyjrzeć, a to wszystko dzięki spotkaniom z Olą. Na samych spotkaniach czułam się najważniejszym człowiekiem na ziemi, a Ola okazała się wspaniałą przewodniczką na mojej drodze w głąb siebie. Nie żałuję ani chwili wspólnej pracy

Kasia

Na spotkaniach z Olą nauczyłam się nie tylko tego, jak stawiać sobie cele i dążyć do ich realizacji, ale przede wszystkim teraz już wiem jak słuchać siebie i spełniać SWOJE marzenia.

Gosia

Przyszłam na sesje z bardzo poplątanymi myślami, w trakcie dużych zmian w życiu. Ola pokierowała mnie do podróży w głąb siebie. Towarzyszyła mi, zadając tylko te dobre pytania, wskazując mi te ścieżki, które wcześniej były dla mnie niewidoczne. Znalazłam tam rzeczy, które od lat były zakopane, ale także siłę i motywację. Zaskoczyło mnie, że tak łatwo się otworzyłam i jak przyjemna ta podróż może być dzięki Oli.

Edyta

Wrażliwa młoda kobieta. Otwarta i elastyczna. Jednocześnie niezwykle skuteczna, dzięki rzadko spotykanej mieszance cech: absolutnie wyjątkowej kreatywności oraz twardemu stąpaniu po ziemi.