Jesteśmy projektantami i wykonawcami naszego życia, a nie odtwórcami roli, którą ktoś nam napisał. Wierzę głęboko, że powinniśmy brać odpowiedzialność za to, co się w naszym życiu dzieje. Przede wszystkim za to, czy realizujemy marzenia i jakim życiem żyjemy.

Na początku listopada świętowałam 23. urodziny. Jak dzieliłam się już w poście na fanpage’u Ścieżka Wilczycy na Facebooku, mam wrażenie, że moja dusza jest o wiele starsza. Tak wielu rzeczy zdążyłam już doświadczyć… I ogromnie się cieszę, bo tak wiele jeszcze przede mną! Wiem już o sobie, że tym, co naprawdę nadaje kolorów mojemu życiu są podróże, dlatego niedługo przed urodzinami podjęłam się osobistego wyzwania: odwiedzić 25 krajów do 25. urodzin. Szalone? Może trochę! Ekscytujące? Dla mnie bardzo! O stan ekscytacji mi chodziło, o nieustanne szukanie możliwości i radość, gdy stawiam kolejne kroki na obranej drodze.

Jesteśmy projektantami naszego życia i możemy naprawdę dowolnie je kształtować. Przy czym musimy pamiętać, że każda nasza decyzja może nas coś kosztować. Czasami nie będziemy w stanie wszystkiego pogodzić. Można się starać, ale nie zawsze nasze starania zakończą się sukcesem. Potrzebujesz przykładu? Weźmy pod lupę chociażby dylemat: podróże czy rodzina? Wiele osób potrafiło połączyć podróżowanie z rodzicielstwem, ale są i tacy, którzy nie wyobrażają sobie takiej możliwości. Czy jesteśmy gotowi podjąć ryzyko i ponieść niezbędne koszty, żeby żyć w zgodzie ze sobą, realizując swoje najśmielsze marzenia?

Zdecydowałam się także więcej pisać o swoich podróżach. Długo marzyłam o prowadzeniu bloga podróżniczego, obserwując tych, co nie boją się i robią… I w końcu postanawiam zrobić ten szalony krok: pisać na blogu o podróżach. Przecież Ścieżka Wilczycy to nie tylko podróże po meandrach kobiecej duszy. W moim wykonaniu to także wyprawy po różnych krajach i regionach.  Już nie mogę się doczekać! Daj znać w komentarzu, o jakiej podróży chciałabyś przeczytać najpierw: Litwa, Holandia, Paryż na weekend, Gruzja (Gori i Tbilisi), Włochy (region wokół Mediolanu i Neapolu), a może Podlasie, po którym właśnie sobie buszuję? 😉

A Ty, Wilczyco? Co zrobisz, aby Twoje życie nabrało kolorów?

Odwiedzone kraje

Podjęłam osobiste wyzwanie podróżnicze "25 krajów na 25. urodziny". Dotychczas odwiedziłam:

Pozostało czasu:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

map created with amCharts | amCharts