Dziewczyny, które są dla mnie genialnym przykładem na to, że współczesne dziewczyny mają POWER – z energią i pasją realizują swoje projekty, dzieląc się sobą z innymi. Są dla mnie ogromną motywacją i cieszę się obserwując ich działania. Zadałam im kilka pytań, które mogą zainspirować również Ciebie!

„Jest wiele dróg, aby poznać siebie i swoje pragnienia”

Czym kierujesz się w życiu?

To się zmienia. Kiedyś kierowałam się w życiu rozsądkiem, wyuczonymi standardami. Ale czułam, że to za mało, że to mi nie wystarcza. Teraz realizuję się poprzez spełnianie najskrytszych marzeń i staram się akceptować to, co daje mi los. Nie rozumiem ludzi, którzy mi zazdroszczą jakichkolwiek działań, zamiast wyjść ze strefy komfortu i też zacząć to robić. Przyświeca mi motto: ” Każdy ma to na co się odważy”.

Skąd czerpiesz pomysły na kolejne projekty i  motywację do działania?

Pomysły czerpię od ludzi, których spotykam. Otwarci, ciekawi świata, kreatywni, nie bojący się wyzwań. To oni mnie inspirują i motywują. Często bliscy mi ludzie nie zgadzają się z tym co robię, woleliby żebym prowadziła proste i ustabilizowane życie, praca, dom, rodzina. Wtedy motywacją są dla mnie ludzie, którzy mnie rozumieją i wspierają.

Gdybyś mogła porozmawiać ze sobą, gdy byłaś młodsza i jeszcze nie byłaś na swojej drodze, to jakich wskazówek byś sobie udzieliła?

Na pewno życzyłabym sobie cierpliwości i uporu w dążeniu do celów. A jeśli chodzi o wskazówki to więcej obserwować siebie. Jest wiele dróg, aby poznać siebie i swoje pragnienia. Czasami mam wrażenie, że kiedyś żyłam zgodnie z jakimś schematem, czyimiś oczekiwaniami, a nie obserwowałam swoich zachowań. Nie miałam też odwagi na spełnianie marzeń, z dumą mogę powiedzieć, że teraz ją mam.

* Nad czym obecnie pracujesz?

Jestem w trakcie planowania wyprawy życia nr N. Nie wiem jeszcze gdzie, co i jak i to jest w tym wszystkim najlepsze! Biorę co przynosi życie i po prostu czuję, że żyję.

Anita Zych, autorka bloga Time Travel Bee