Dziewczyny, które są dla mnie genialnym przykładem na to, że współczesne dziewczyny mają POWER – z energią i pasją realizują swoje projekty, dzieląc się sobą z innymi. Są dla mnie ogromną motywacją i cieszę się obserwując ich działania. Zadałam im kilka pytań, które mogą zainspirować również Ciebie!

„Idealny moment nie istnieje”

Czym kierujesz się w życiu?

Mam dobrze rozpoznane wartości, którymi kieruję się w życiu. To moje kompasy. Używam ich tak, jak działają filtry w wyszukiwarce. Kiedy poznaję kogoś nowego, albo zaczynam nowy projekt – zawsze filtruję go przez moje wartości, aby sprawdzić, czy są spójnie ze mną. Znam też swoje mocne strony i ograniczenia, dlatego łatwiej jest mi podejmować decyzje np. o włączeniu się w nowe przedsięwzięcia, których nie miałam w planach.

Skąd czerpiesz pomysły na kolejne projekty i motywację do działania?

Pomysły rodzą się dzięki mojej społeczności. Jestem nie tylko twórczynią przestrzeni dla kobiet, ale przede wszystkim wielkim okiem i uchem, które obserwują i wsłuchują się w jej głosy. Z naszych rozmów, wyzwań i spotkań wyłaniają się ich potrzeby. A ja dzięki temu mam nowe pomysły na projekty, bo one mają za zadanie na te pragnienia odpowiedzieć. A motywację mam w sobie. Nie wierzę w to, że można ją sobie pozyskać z zewnątrz. Motywuje mnie działanie i dostrzeganie postępów, które robię ja i moje klientki. Wtedy rosnę z dumy i chce mi się jeszcze więcej.

Gdybyś mogła porozmawiać ze sobą, gdy byłaś młodsza i jeszcze nie byłaś na swojej drodze, to jakich wskazówek byś sobie udzieliła?

Idealny moment nie istnieje. Zacznij z tym, co masz w tej chwili i to wystarczy, żeby stworzyć coś wartościowego.

Nad czym obecnie pracujesz?

Za kilka dni rozpoczynam 5-miesięczną podróż z moimi Studentkami w ramach #DigitalGirls Academy. To będzie jesienno-zimowa wyprawa, podczas której dziewczyny zamienią swoje pomysły w produkty cyfrowe. Czuję ogromną ekscytację. Zbieram zespół do końca września i startujemy! Równolegle pracuję nad książką #DigitalGirls Guide, która będzie przewodnikiem dla wszystkich dziewczyn będących na początku swojej drogi w świecie on-line, które chciałyby odkryć pomysł na swój e-book, e-kurs, albo inną formę produktów on-line i zarabiać dzięki niemu w sieci. To moje wielkie marzenie, które właśnie spełniam!

Kasia Żbikowska, twórczyni grupy #DigitalGirls